Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Vajinusmus Nedir, Vajinismus Tedavisi, Vajinismus Belirtileri

Vajinusmus Nedir, Vajinismus Tedavi Yöntemleri, Vajinismus Belirtileri ile İlgili Detaylı Bilgiler.

Bayanlarda olan vajinismus  bir hastalık çeşidi değil bir semptom yani bir bulgu olup aslında buz dağının görünen bir kısmıdır, problem daha  altlarda saklanmış olabilir. Vajinismus cinsel ilişki sırasında ön sevişmede sorun olmaz, aslında zevk  alan kadınlarda cinsel birleşme öncesinde oluşan istemsiz kasılmalar  penisin vajina içine girmesine direnmekte veya son derece ağrı acı hissi oluşmasıdır. Bazı görüşlere göre  vajinismus, istenilse bile vajina(kadın üreme organı) içerisine parmak veya her hangi bir seks oyuncağı özellikle dildo, cinselliğin yapılamamasıdır.

Vajinismus  kişinin ilişki sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden korumak için yaptığı reflex konumu harekettir. Özellikle evli bayanların bunu daha geniş kapsamlı olarak belirtirsek evli çiftlerin çok önemli bir problermidir. Vajinismusun hangi evrede olduğuda önemlidir.Bayan ilk gece korkusu yada başla sebeblerden dolayı cinselliği yaşayamaz.

Bu durumun kalıcı olmaması için bir hekime ivedilikle başvurmak gerekir.Kadınların  ilk gece yaşadıkları cinsel ilişki sırasında kendisini aşırı derece kasmasından ötürü kızlık zarı yırtılmakta ve daha sonra bilinçaltına yerleşen korkuların  bir Vajinismus  % 90 oranında psikolojik sebeblere, % 10 oranında ise organik sebeblere (doğuştan gelen veya sonradan kazanılan yapısal problemlere) bağlıdır. cinsel ilişkiden soğumasıdır.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (1)

İLAÇ TEDAVİSİ VARMİ

ÖZGE S İSTANBUL

Vajinismus hastalığının tedavi süreci kimi hastalarda karmaşık kimi hastalarda ise basit olmakla beraber, hastanın şikeyetlerine odaklı olarak yapılmaktadır. Genelde grip gibi ilaçla tedavi edilen bir sorun değildir. Pisikoteknik sorunlar bu problemi ortaya çıkarır. Vajinismus hastalığının en önemli tedavi süreci genellikle vajinismus egzersizleridir. Vajinismus egzersizleri bu tedaviyi en olumlu şekilde etkileyecek yöntemler arasında yer almaktadır. Bazı hastalarda psikolojik olarak ilerleyen tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunun için bazı kas gevşetici yada sinirsel pisikolojik yatıştırıcı ilaçlar kısa süreliğine kullanılaiblir, ancak bu çok ağır vakalarda mecbur kalınan durumlarda tercih edilebilir. Genellikle ilaç kullanılmamalıdır. Uzman bir doktodan yardım alınarak kolaylıkla bu sorunun üstesinden gelinebilir. Saygılar.

Müşteri Temsilcisi Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  07.07.2015 tarihinden beri 5537 defa okundu.
Taglar:    vajinusmus    vajinusmus nedir    vajinismus tedavi yöntemleri    vajinismus belirtileri    vajinismus ilaçları    vajinismus ne demek