Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Sertleşmeyen Penis Sorunu Kaderiniz Olmasın

Sertleşme Sorunu Kader Değildir? Sertleşmeyen Penis Sorunu Kaderiniz Olmasın İlerleyen Yaşlarda Sertleşme Hakkında Bilgi

Erkeğin penisinin tam olması gereken şekilde kan ile dolmamasıyla yani sertleşmemesi penisin cinsel ilişye hazır olmamasıdır. Erkeklerde cinsel ilişkiyi sağlayacak nitelikte peniste yeterli sertleşme olmaması ya da ereksiyonu gerekli süre devam ettirememesi durumuna iktidarsızlık adı verilir.

Seks insan hayatının biyolojik olarak üreme fonksiyonunun da ötesinde, yaşam kalitesini etkileyen önemli bir unsurdur. Bu durumun en önemli düşmanı erektil disfonksiyon tıp dilindeki adıdır sertleşme problemi olarak bilinir daha çok. Bu sorun bir çok erkeğin kendi köşesine çekilmesine neden olur. İlerleyen tıp ile cinsel ilaç sektörünündeki bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak çoğu erkek için mümkündür.


Sertleşme sorunu tümüyle kafanızda oluşturduğumuz bir sorundur. Sertleşme sorunu yalnızca yaşlı erkeklerde görülmez. Bu durum 45 yaş ve üzerindeki erkeklerde daha sık görülmesi daha genç erkeklerde de hatta her yaştaki erkekte meydana gelebilen bir sıkıntıdır.

Son yıllarda sertleşme sorunlarının tıbbi bir durumdan kaynaklandığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik ve buna bağlı olarak depresyon, endişe ve stresin rolü yanında sigara alkol gibi bağımlılıklarve hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır.
Yapılan her yeni çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık %75 de sertleşme sağlama veya cinsel ilişkiyi sürdürmede sorun yaşamaktadırlar.

Sertleşmeme ve sürdürememe oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşın ilerlemesi, sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmemesi gerekir. Cinsel yaşam sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Gerçekten de, yapılan birçok araştırmada aktif cinsel yaşamın yaşlanmanın yaşamın doğal bir parçasıdır.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  30.09.2015 tarihinden beri 4406 defa okundu.
Taglar:    sertleşmeme    sertleşme sorunu    erektil disfonksiyon    sertleşemede sıkıntı    sertleşme ve yaş    iktidarsızlık    ereksiyon sorunu