Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

0

Seks Terapisi ve Cinsel Terapisi Nedir

Seks Terapisi ve Cinsel Terapisi Nedir,Cinsel Terapi Uygulama ve Yöntemleri ile İlgili Hakkında Bilgi

Bu seks terapisi uygulanmasındaki amaç İlişkilerin gözden geçirip kalitesini artırmak özellikle evli çiftlerde ilk yıllarında boşanma ve cinsel tatminsizlik cinsel başarısızlık kaliteli seks ilerleyen yaşlar için de sağlıklı birliktelik uygulayan kişilerdir.


Özellikle yurtdışında amerikada yaygın olarak cinsel problemeleri olan çiftler için uygulanan ve 1960 lı yıllardan beri Geleneksel eşli terapilerin aksine, cinsel terapi bir ilişkide başarılı bir cinsel temasın yeniden oluşturulması üzerinde yoğunlaşmaktadır. Terapi hedefinin başarılması için, seans odasında yapılan görüşmeler, evde yapılan pratik alıştırmalarla kombini uygulanır.Bunu yapan uzman çok yönlü eğitimden geçmişler ve iyi eğitim almış kişilerdir.İlişkileri için endişe eden, ilişkilerinin kalitesini artırmak isteyen, belki de ayrılığı düşünen çiftlere yardımcısı olur.farklı yaşam biçimlerinin  evlilik olmaksızın bir arada yaşayan çiftler ve eşcinseller yaygın olduğu  çift terapisi  veda ilişki terapisi denilebilir.Evlenecek olan çiftler evlilik terapisine giderek ilişki zorluklarını anlamaya, engellemeye ve üstlerinden gelmeye çalışırlar. Evlilik terapisine bu amaçla giden çiftler ömür boyu sağlıklı yakın bir ilişkiyinin için önemli ipuçları verirler.En önemlisi bayanlarda görülen vajinusmus tedavisinde ciddi boyutta çözüm olur.


Bu konular altında ülkemizdede son yıllarda bu tarz ihtiyaçların artmasıyla beraberinde özellikle yaz aylarında avrupa başta olmak  üzere ortadoğu ülkerinden ülkemize doğru olur.En çok hangi sorunlar için çözüm aranıyor derseniz bu tarz terapilerde bayanlar için vajinusmus erkekler için erken boşalma ve sertleşme ile ilgili en çok başvuruluyor ve bu işin ciddi eğitimini almış uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  24.08.2015 tarihinden beri 5318 defa okundu.
Taglar:    seks terapi    sex terapisi    cinsel terapi    Cinsel terapi nasıl uygulanır    Cinsel terapi yöntemleri    Cinsel terapi uygulamaları