Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

0

Seks Gerçekte Nasıl Yapılır? Sex Yapmanın Amacı Nedir? Neden Seks Yapılır?

Seks Gerçekte Nasıl Yapılır? Sex Yapmanın Amacı Nedir? Neden Seks Yapılır? Hakkında Bilgi Erkekler Neden Seks İster

İnsanlar neden sex yapar?

Biz insanların seks için programlanmıştır demek yanlış değildir. İnsanlara neden seks yaptıklarını sormak, neden yemek yediklerini sormakla aynıdır aslında. Yani doğal bir ihtiyaçtan doğar.

İnsan dünyaya geldiğinden itibaren cinsel bir varlıktır ve yaradılışı gereği olarak cinselliği birçok şekilde yaşamak istemektedirr. Bir başkasıyla cinselliğin yolu seks yapmaktır. Peki, insan neden seks yapar? Seks yapmanın amaçları nelerdir? Seksin zevk almaktan başka bir amacı var mıdır?
Eski zamanlarda seks sadece üreme amaçlı bir eylem idi. Bunun dışında zevk almak için seks yapmak gereksizdi. Buradan da anlaşılıyorki insanlar yada tüm canlılarda seksin amacı ilk başta üreme faaliyetiolarak görülebilir. Zevk almak, özellikle  kadınların seksten zevk alması kimi topluluklarda bir tabu hatta yasaklanmıştı. Günümüzde seks ise üreme amacı ikinci plana atılmış olup  en önemli amacı seksten olabildiğince zevk alma haline geldiğini söylüyor uzmanlar.
Seks yapmanın amaçları nelerdir ?

 Üremek
 Zevk
 Paylaşım
 İletişim,

 Sevgi gösterimi,
 Duygusal tatmin,
 Meraktan,
 Karşı tarafı kendine bağlayabilme
 
Bunların içinde en önemlisi ve ilk başta gelen üremek ve zevktir. Ama diğerler saydığımız eylemleride farkında olmasak da aynı etkiye sahiptir.

Seks bir süreçtir. Bu süreci orgazm ve boşalma seksin amacı değildir,sonucudur.  Cinselliği sanat haline dönüştüren, uzun süre kontrollü kalabilen, kadına zevk vermeyi yaşayan erkelerin veya erkeği ile birlikte zevk vermeyi yaşayan kadınların sanatıdır. Boşalma yaşanan kişide seksin en zirve noktası ve haz en aza iner.

Cinsel ilişkiden duygusal zevk alma oranları
Ülkemizde partneriyle cinsel ilişkisinin fiziksel olarak zevk verici ve duygusal olarak tatmin edici olduğunu düşünen erkeklerin oranı kadınlara kıyasla çok daha yüksek. Ancak erkeklerin bu konudaki memnuniyetleri yaş ilerledikçe düşme eğilimindedir. Genelde seksle ilgili konularda erkekler duyarsızdır. Cinselliğimizi hissetmek için sevişiriz. Erkeklerde prostat ve prostat kanseri riskini düşürür. Düzenli ve tek partnerle yapılan seks tabii ki.
 
Hangi nedenle de olursa olsun nedenle seks yaparsak yapalım, bunu sağlıklı bir şekilde yaşamak gerekiyor. Sanki seks yapmak istemezmiş zorla sıkıla sıkıla bu işi bu yüzden sadece seks olsun diye yaşanan bir seks insanda bezginliğe, yorgunluğa ve mutsuzluğa yol açar. Bu hem kadında hem de erkekte durum aynıdır. Bu yüzden seksi gerçek anlamda ve güzelliği ile yaşamak gerekiyor.


Neden seks konusunda araştırmalar yapılıyor?

İnsanlara neden seks yapması gerektiğini sorsak acaba ne gibi sonuçlar ortaya çıkar bunun nedenlerini bulmak, çok da basit değildir. Çoğu araştırmacı bu konuda vardıkları sonuç ihtiyaç ne ise o yönde seks yapar bireyler. Örneğin yeni evlenen biri gerdek gecesinde yaptığı seksin amacı ile neslinin devamı için bebek istemesi gibidir. 

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  17.10.2015 tarihinden beri 8514 defa okundu.
Taglar:    seks neden yapılır    seksin amacı nedir    üremek için seks    zevk almak için zevk