Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Prezervatif Kullanımı Nasıldır Prezervatif Ne İşe Yarar ?

Prezervatif Kullanımı Nasıldır Prezervatif Ne İşe Yarar ?prezervatif Nedir Nasıl Kullanılır, Kadınlar İçin Olanı Varmıdır Konusu ile İlgili Bilgi

Prezervatif kullanmanın pek çok yöndem önemlidir. Şöyleki kullanılan prezevatif istenmeyen gebeliği bertaraf etmek ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek içindir. Prezervatif bir çok farklı isimler ve çeşitlere sahip(kaput kılıf kondom lastik çorap) gibi anlamları mevcuttur. Erkekler ve bayanlar için daha çok istenmeyen gebelikleri önlemek için yada cinsel yolla bulaşan bel soğukluğu aids frengi vb hastalıklardan korunma amacıyla kullanılır. Prezervatif veya kondom, kauçuktan yapılmış, cinsel ilişki öncesinde sertleşmiş penise takılan esnek bir kılıftır. genellikle erkeklerin kullandığı ince, saydam bir tür kılıftır. Prezervatifi kullanmadan önce fiziki kontrol yani üretim hatası paket açılırken dikkatsizlikten dolayı ürüne zarar verme olup olmadığı kontrol edilmeli. Cinsel ilişki bittikten sonra cinsel organ iyice temizlenmeli. Çünkü temizlenmemiş penis üzerinde meni kalmış olabilir. Ayrıca tüm prezervatifler tek kullanımlıktır. Prezervatifler etkin bir korunma için prezervatif herhangi bir cinsel organ teması gerçekleşmeden önce takılmalıdır.Sürtünme sonrası ya da boşalmadan hemen önce takılan prezervatif etkin koruma sağlayamaz.

Hamileliği önlediği gibi cinsel ilişki yoluyla insanlara bulaşabilecek hastalıkları da önlediğini belirtmiştik. Çeşitli renk, boyut, form ve koku seçenekleri vardır. Günümüzde ise kadınlar için femidom adı verilen örneği piyasada satınalımı mevcuttur. Ayrıca nonoksinol-9 adlı spermisit (sperm öldüren) maddeye sahip çeşidi mevcuttur.Günümüz de cinsel performansı arttırıcı ve haz arttırıcı bir çok prezervatif türü bulunmaktadır.Bunlar geciktiricili, tırtıklı,inceltilmiş çeşitleri vardır.Çok yüksek düzeyde sızdırmazlık kontrolleri üretim aşamasında bu yüzden ucuz ürünler tercih edilmemelidir.Çok iyi ar-ge çalışması yapılmış ve kaliteli ürün de olsa da  siz kullanmadan önce mutlaka deformasyon kontrolü yapınız. Çünkü hızlı bir cinsel ilişki de bu tür ince yapı işlem dışı kalması en çok görülen sorunu içermektedir. Bu yüzden bu ürünleri alırken kalite kontrolü iyi olan markaların ürünlerinden kullanmalıyız.  . Prezervatif, penise uygulanan plastikten yapılmış bir kılıftır. Meni bu kılıf in içine boşalarak kadının üreme organına ulaşmaz.  Prezervatifin uygun biçimde kullanılmasıyla bir çok önemli problem kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.Prezervatif kullanılmadan önce son kullanma tarihinin geçmemiş olduğundan ve uygun koşullarda saklanmış olmasına dikkat edilmelidir. son kullanma tarihi geçmiş, sıcak ortamda ya da güneşte kalmış prezervatifler yırtılma ve delinme gibi olumsuz hasarlar görebilirler. Bu nedenle son kullanma tarihi ve saklanma koşulları çok önemlidir.Prezervatif çeşidi olarak farkı kokularda afrodizyak etkisi ve cinsel ilişkide zevki arttıracak çeşitli kokulara sahip örneğin bayanların koku duyularına hitap eden çilekli çikolatalı gibi bir çok çeşitleri vardır.Prezertiflerin kayganlık düzeyini arttırmak için kaydırıcı krem kullanılabilir.Kayganlık düzeyi arttığında prezervatiflerde sebeb olan gecikme faktörünü önemli ölçüde azaltmış olacağız.


Sürtünme sonrası ya da boşalmadan hemen önce takılan prezervatif etkin koruma sağlayamaz. Doğum kontrolü açısından da boşalma öncesi salgılanan penis sıvıları sperm içerebildiğinden, prezervatif kullanımı kesinlikle cinsel organ temasından önce başlanmalıdır.Kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlık duyulması durumunda prezervatifin değiştirilmesi ya da başka bir korunma yöntemi tercih edilmesi gerekmektedir. Kullanım kolaylığını arttırmak bakımından prezervatifle birlikte su bazlı kayganlaştırıcılar kullanılabilir. Su bazlı kayganlaştırıcılar prezervatifin yapısına kesinlikle zarar vermemektedir. Aksine kuru ortam etkilerinden koruduğu için su bazlı kayganlaştırıcı jel kullanımı tavsiye edilmektedir.Ülkemizde prezervatif kullanımı istenilen düzeyde değildir.Bunun en önemli nedeni cinsel hazzı azaltmasıdır.Gelişmiş ülkelerde bu oran oldukça yüksektir.Prezervatife ücretsiz olarak aile sağlığı merkezlerinden temin edilebilir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  21.06.2015 tarihinden beri 12725 defa okundu.
Taglar:    prezervatif    prazarvatif    kaput    kılıf    kondom    kadın prezervatif    kalın prezervatif    ince prezervatif    kondom amaç