Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Penis Boyu Büyük Olması Kızlık Zarı Yırtılmasında Rolü Nedir?

Penis Boyunun Kızlık Zarı Yırtılmasında Etkisi Nedir? Kızlık Zarı Patlayınca Ne Kadar Kan Gelir Hakkında Bilgi

Bayanların kızlık zarları ilk cinsel birleşme yaşadığı zaman hemen yırtılır mı, Kız arkadaşımla  sadece penisimin baş kızmı girdi kızlık zarı yırtılmış olabilir mi gibi soruların aslında tek bir yanıtı yok gibidir. Kızlık zarı herkeste yırtılması farklılık oluşturan bir durumdur.

Kızlık zarı denilen yapı esnektir.Bazı kadınların yani bu oran %1-2'sinde kızlık zarının ya aşırı esnek olması, veya damarlanmasının az olması nedeniyle ilk cinsel ilişkide kanamadığını olmayabilir. Kızlık zarı bozulmadan gebelikte gerçekleşebilir. Gebelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir.

İdeal bir seks için gerekli olan penis boyu ortalama olarak 11-13 cm yeterlidir. Kadınlarda vajial derinlik 9-11 cm civarındadır. Kızlık zarının bozulabilmesi için bir ölçüt gerekli bir rakamsal değer yoktur. Her birey için farklılık görülebilir. Bazı çiftler cinsel ilişkiye girerler ve  kız arkadaşlarının bir kaç kez ilişkiye girdiklerini ama herhangi bir kanama olayı gerçekleşmediğini ifade ederler. Kızlık zarında herhangi bir tahribata yol açmış olabilir miyim? gibi sorular gelir.

Kızlık zarı ülkemizde ve dünyanın belli bölgelerine halen sosyal ve kültürel önemini korumaktadır. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması hatalı olarak kadının bakireliğini, yani bir erkekle cinsel birlikteliği olmadığının sembolü ve  kanıtı olarak görülmektedir.

Kızlık zarı tam olarak  vajina girişinin 1-1.5 santimetre iç kısmında yer alan incecik zarı olan bir yapıdır.  Anatomik ve fizyolojik açıdan kızlık zarının bilinen bir işlevi yoktur. Kızlık zarı cinsel ilişkide mutlaka kanama gerçekleşmeyebilir. Ya çok derinde bir yerdedir yada çok esnektir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  03.10.2015 tarihinden beri 4953 defa okundu.
Taglar:    kızlık zarı    kızlık zarı yırtılma    kızlık zarı patlama    penis ve kızlık zarı    ilk defada kızlık bozma    sadece başı girdi    kaç santim gerek    kızlık bozma