Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Oral Seks Nedir? Oral Seks Yapmanın İncelikleri

Oral Seks, Oral İlişki, Oral Nedir, Oral Seks Nasıl Yapılır, Oral Seks Güvenli Midir, Oral Seks Pozisyonları ile İlgili Bilgi

Oral seks için ilk önce cinsel bölgeler ve vucut temizliğinde hijyen en başta gelir. Çünkü oral sekste yapılan seks ağız ve dil yoluyla yapılır. Oral sekste cinsel ilişki gibi oldukça doğal bir ihtiyaçtır.

Bu duruma etkili olan biyolojik, psikolojik ve sosyal faktörlerin birbirleriyle etkileştikleri ve birbirlerinin oluşumuna katkıda bulundukları bir zemindir. Aslında bu model beyin, fiziksel sağlık, zihin, duygu ve inançlarınız cinsel sağlığınızı nasıl etkilediğini açıklar. Cinsel sorunların oluşması ve devam etmesinde psikolojik faktörler, yapınız, süregelen ilişkiniz ve çevreniz en az fiziksel faktörler kadar etkilidir. Ailenizde sevgi ve yakınlığın nasıl ifade edildiği, büyürken yaşadığınız özel ve bazen de travmatik cinsel deneyimler, inançlarınız, aile, arkadaş ve okulda öğrendikleriniz ile medyanın giderek artan etkisi cinsel inanç ve davranışlarınızı siz fark etmeden şekillendirir. Tüm bunlara bir de kişilik yapınızı, yakın ilişkiler oluşturma ve sürdürme yeteneğinizi, psikiyatrik ya da fiziksel hastalıklara olan yatkınlığınızı etkilediğinizde cinsel sağlığı farklı bir gözle değerlendirmeye başlarsınız.  Eğer mutlu ve kaliteli bir cinselliğe ulaşmak istiyorsanız, fiziksel, duygusal, psikolojik ve sosyal etkilerin her birini değerlendirmelisiniz.
 
Dünyada birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de cinselliğin hala tabu olarak kabul edilmektedir.İnsanlar cinsellik hakkında konuşmaktan bile çekiniyor. Cinsellikten utanmak pek çok sorunu da yanında getiriyor. Cinsel problem yaşayanların önemli bir kısmı sorunlarını anlatamıyor, çözemiyor ve sonucunda ise cinsellik o kişi için korkunç bir duruma geliyor.Bastırılmış cinsellik ise aile ve ilişki problemlerinden sosyal ve psikolojik sorunlara uzanan bir dizi sıkıntıya yol açıyor. Cinsel sağlığın pek çok düşmanı bulunmaktadır.  Bunlar cinsel sorunların başlamasına yol açan yapısal ve gelişimsel faktörlerden, cinsel sorunları ağırlaştıran ve ısrarcı bir şekilde devam etmesine yol açan nedenlere giden geniş bir yelpazede yerlerini almaktadırlar. Cinsel sağlığınızın tehditlerini anlamanız ve bunlara karşı önlemlerinizi almanız sağlıklı ve keyifli bir cinselliğe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
 
 Ancak çok önemle altını çizdiğimiz konu, aslında performanstaki problemlerin bir kalp hastalığının ilk belirtisi olabileceği yönünde. Araştırmalar sertleşme sorunu olan bir erkeğin 5 yıl içerisinde bir çok hastalığın geliştirme riskinin kat kat  daha fazla olduğunu gösteriyor. 10,000 erkek hastada 1998-2005 yılları arasında yapılan takipte gösteriyor ki, ereksiyon sorunu bir çok hastalığı  için sigara kadar önemli bir risk faktörü.  karşılaşabileceğiniz  2004-2008 yılları arasında takip edilen 2306 erkek hastada sertleşme sorunu olan erkeklerde  görülmüştür.2006-2009 yılları arasında 3 yıl boyunca 25-85 yaşları arasında 1500 sertleşme sorunu olan erkeğin takibi sonucunda 3yıl sonunda %60’ında hipertansiyon, %21’inde diabet, %35’inde obesite, %62’sinde kolesterol yüksekliği yani tam bir risk tablosu oluştuğu görülmektedir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  19.12.2014 tarihinden beri 32128 defa okundu.
Taglar:    oral seks    oral ilişki    oral nedir    oral seks nasıl yapılır    oral seks güvenli midir    oral seks pozisyonları