Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Penis Eğriliği Peniste Sertleşme Anında Ortaya Çıkan Eğrilik Nedir ?

Penis Eğriliği Peniste Sertleşme Anında Ortaya Çıkan Eğrilik Nedir ?

Peyronie hastalığı olarakta bilinen, istatistiklere göre 40 yaş üzerindeki erkeklerde daha sık görülüyor. Penis eğriliğinin sonucunda seks sırasında yoğun bir ağrı yaşanıyor, ileriki vakalarda cinsel birleşme imkansız hale gelmesi sorunu oluşabilir. Penis eğriliği sadece görsel açıdan problem değildir.

 

Penis eğriliklerinin bir kısmı doğuştan gelebiliyor. Bu sorun özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkıyor. Çünkü ergenlik döneminde vücutta artan testosteron salgısı birlikte penis sertleşme fonksiyonu da harekete geçiriyor. Penis yumuşak haldeyken yani ereksiyon olmamış halde iken fark edilmeyen eğrilik, sertleşmede bir anda görülür hale gelir.

Ancak doğuştan olan penis eğriliklerinin dışında sık rastlanan bir başka problem de Peyronie hastalığı da olarak bilinen özellikle 40 yaş üzerindeki erkeklerde meydana gelen  bu sorunun  peniste plak tarzında sert kollajen birikimleri olmasıyla  bu plaklar kemik benzeri sert bir yapı ve penisi ereksiyon anında bir yöne doğru 30 dereceden daha fazla penis doğrultusunda kayma görülür. Bu eğriliğin derecesi zamanla artış olabilir. Sertleşme anında ise yoğun bir ağrıya, penisin sızlamasına  sertleşme güçlüğüne yol açabilir. Çok ileri vakalarda penis o denli eğriliyor ki cinsel birleşmeyi sağlamak artık imkansız hale gelibiliyor.

İlerleyen tüm  vakalarda olmamakla beraber penis kırığı dönüşebilir. Penis kırığı en olası sebebi, yüzüstü uyku pozisyonunda erkeğin ereksiyon durumuna girmesine bağlı olarak penisin üzerine uzun süre aynı yönde baskı uygulanmasıdır. Penis hassas dokulardan olmuşması sebebiyle darbelere karşı heleki ereksiyon halinde aşırı hassaslaşır. Sertleşme sırasında ağrı ve ilişkiye girmek kişide rahat bir cinsel ilişkiye girmeyi sonlandırabilir.

 

Penis eğriliği ile sertleşme sorunu da ortaya çıkarır. Peyronie hastalığında eğilme çok belirgin olabilir, cinsel birleşme imkansız kılabilir ve partnerler için karşılıklı rahatsızlık verir. Peniste kitle ve eğilme tüm erkeklerde görülmez ve aynı şiddette olmaz. İlerleyici bir hastalıktır. İlk başlarda ereksiyonda ağrı duyulsıyla ortaya çıkar. Kişi sert plakları penis penis şaftında hissetmeye başladığında ereksiyonda eğilme ve açılanmayı da fark edebilir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  24.07.2019 tarihinden beri 403 defa okundu.
Taglar:    penis eğriliği    peyronie    penis kırığı    eğri sertleşme    sertleşirken ağrı    ereksiyonda ağrı    peniste acı    peniste sızlama    sik eğriliği    pipi ağrısı    penis ucu yanması