Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Orgazm Olurken Başım Ağrıyor Seksten Soğudum ?

Cinsel İlikiye Girmekte Zorlanıyor ve Bunun Sebebi Baş Ağrısı Çekiyorsanız Hakkında Bilgi

Genellikle kadınlardan duymaya alışkın olduğumuz bu gün başım ağrıyor diyip cinsel ilişkiden kaçınanlar kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de vardır. Bir kadın böyle diyorsa o kişi cinsel ilişkide orgazm oluyor demektir. Cinsel ilişki sırasında baş ağrısından en muzdarip olan kişiler erkeklerdir.Cinsel ilişki sırasında kişinin tek odak noktası cinsel haz iken, bazı kişilerde bu zevkli süreçte ortaya çıkan şiddetli yada hafif başağrısı ortaya çıkıyorsa buna orgazmik baş ağrısı denir. Orgazm baş ağrısı ise tam orgazm sırasında ortaya çıkar. 10 dakika ile 1 saate sürebilir.

Ense ve başta hissedilir. Erkeklerde daha fazla görülmektedir. Erkekler bu konuları daha fazla dile getirir. Kadınların cinsel ilişkilerde orgazm olma oranı düşük olduğu için kadınlarda daha az görülebilir. Migrenlilerin ve gerilim baş ağrısı olanlarda orgazm baş ağrısı vardır. Nadiren tehlikeli olabilen bu baş ağrıları nedeniyle cinsel ilişkiden kaçınlar vardır. Cinsel ilişkinin ön sevişme dönemi ya da daha fazla sıklıkla orgazm döneminde görülür.

Baş ve boyun bölgesinde, çok hafif başlayıp cinsel uyarılma arttıkça şiddeti artan ağrılardır. Nedeni kesin olarak bilinmemektedir. Kas kasılması ya da damarların normalin dışında genişlemesinden dolayı ortaya çıktığı varsayılmaktadır. Bu esnada kişi başağrısından dolayıı dikkat dağınıklığı nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyebilir. Hatta bazı kişilerde bu durum, tekrar başının ağrıyacağı düşüncesiyle cinsel ilişkiden soğumaya varabilir.

Orgazm baş ağrısı neden olur?

Orgazm baş ağrısı yaygındır. Kronik migrenlilerde daha sık rastlanır. Ancak ilk defa ve ilişki ile şiddetli ağrı yaşanıyorsa bir nöroloji doktoruna mutlaka görmelidir. Beyinde bir damar bozukluğu olabilir ve eforla kanayabilir. Bu hayati ve tehlikeli bir durumdur.

Çok nadir rastlanan bu durumlar dışında genellikle stresli ve gergin kişilerde boyun-ense kaslarında spazm ve ilişkinin fizyolojik değişimleri nedeniyle beyin damarlarında daralma genişleme sonucu baş ağrısı gelişir. Ayrıca kullanılan depresyon, doğum kontrol hapı, tansiyon ilaçları orgazmik başağrısında olumsuz etkisi olabilir.

Orgazm baş ağrısı tehlikeli midir?

Orgazm baş ağrıları nadir de olsa çok tehlikelidir. Hasta bu ağrıyı hayatında yaşadığı en kötü baş ağrısı olarak değerlendirir. Orgazm sırasında ilk defa çok şiddetli ağrı yaşayan çok dikkatli olmalıdıer. Çünkü bir beyin kanamasına bağlı olabilir. Bu ağrılar sık değildir, fakat olduğunda hayati tehlikeside olabilir. Anevrizma denilen beyin içindeki damarlardaki bozuk genişlemiş baloncuk alanları eforla zorlanınca yırtılıp kanayabilir. Böyle bir şüphe varsa beyin tomografisi incelemesi gerekir.

Orgazm baş ağrısı cinsel hayatı nasıl etkiler?

Orgazm baş ağrısı oldukça yaygındır. Çoğunlukla cinsel ilişkiden kaçınmaya sebep olur. Bu ağrıyı çeken kişi her durumda doktora başvurmalarında fayda vardır.

Bu ağrılar cinsel hayatı ciddi etkilemektedir. Başağrısı kadın ve erkeklerde ise çoğunlukla ilişkiden kaçınmada ya yine olursa korkusunun çok belirgin etkisi vardır.

Orgazm baş ağrısı yaşayan kişiler nelere dikkat etmelidir?

Bu ağrıların yoğun olduğu, stresli dönemlerde orgazmla ağrı ortaya çıkabilir. Bu dönemlerde orgazm baş ağrısı yaşandıysa birkaç hafta şartları zorlamamakta fayda vardır. Migren ve gerilim baş ağrısı nedenlerinden yapılacak tedavi en etkili çözümdür. Böyle bir tedavi hemen sağlanamayacağı için ilişkiye biraz ara vermek iyi olabilir. Hiç olmazsa aynı gün tekrarlayan cinsel aktiviteden ve ilişkide ağrıyı ortaya çıkaran pozisyonlardan kaçınılamalıdır.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  14.11.2019 tarihinden beri 219 defa okundu.
Taglar:    orgazmik başağrısı    sekste başağrısı    başağrısı    orgazm olurken başağrısı    şiddetli başağrıs    cinsel başağrsısı    orgazmda başağrısı