Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Klitorisin Kadınlarda Orgazm Olmada ve Zevk Almadaki İşlevi

Kadınlarda Zevk Noklarını Nasıl Hareketlenir Orgazm Olmada Klitoris Hakkında Bilgi

Kadınlar orgazm olma konusunda pek çok kişinin haberdar olmadığı veya eksik yanlış bilgiye sahiptir. Seks sırasında çok az kadın orgazm olur. Çoğunlıkla orgazm taklidi yaparlar.

Orgazm olmada klitorisin işlevi kadınlarda cinsel istek ve en fazla olduğu belli bir periyodik cetvel mevcuttur. En fazla isteli oldukları yaş dilimi 20-40 yaş arasında olduğu yaş dilimidir.

Klitoris - Clitoris ne işe yarar?


 Clitoris, kadınlarda haz ile ilgili sinirsel yoğunluğun bulunduğu bir bölgedir. Cinsel ilişki veya masturbasyon sırasında klitoris erkeğin penisi gibi sertleşmektedir. Bazı kadınlar geç uyarılabilirler. Uyarı gerçekleşmekte ancak sonuca alınamıyorsa yada erkekler sabırsız davranmakatan kaçınmalıdır. Bunun yerine oral sekse ve ön sevişme sürenizi artırmakta yarar vardır.


Yaş ilerledikçe veya uzun birlikteliklerde cinsel istekte azalma, erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri, kadınlarda -kuruma- problemleri meydana gelmesi gayet normaldir. Bu gibi faktörler cinselliği de  tekdüze ve rutin hale gelebilir. Bu  çiftlerin birbirleriyle yakınlaşmaları, arzularını koruyabilmeleri fantezilerini geliştirebilmeleri,  gibi hususlar tekrar gözden geçirilebilir. Ayrıca cinsel sağlık ürünleri haplar spraylar bayan afrodizyak ürünlerini kadın ve erkeklerin kullanması cinsel ilşkinizin seyrini oldukça değiştirecektir. Ayrıca seks oyuncaklarıda edinmenin hiçbir zararı yoktur. Bu nedenle iyi bir cinsel yaşamdaki önemi ölçülemez.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  29.09.2015 tarihinden beri 5517 defa okundu.
Taglar:    klitoris    kadın zevk alması    kadınları azdırma    kadınlar orgazm olurlar    clitoris    orgazm taklit