Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Klitoris Nedir? Klitorisin İşlevi Nedir?

Klitoris Nedir? Klitorisin İşlevi Nedir? Zevk Suyu, En İdeal Seks Hakkında Bilgi

Erkekteki penisin karşılığı kadınlarda klitoris diye adlandırılır. Kadınların cinsel birleşme sırasında zevk almasını sağlayan yaklaşık 8 bin sinirden oluşan hassas bir yapıdır. Penise göre iki kat daha hassastır.

Klitoris  yanlara uzanan ve  bir ters V şeklinde bir yapıdadır. Vajinanın kabarık dış dudakları arasında kalan Küçük vajina da denilen  iç dudakların, üst birleşim noktasında ve kadınların en hassas vagina kısmıdır. Burası 2 ila 4 cm uzunluğunda ve 3 mm kalınlığında bir organ.

Kasık kemiklerinin birleştiği yerin ortasında olup, vajinanın küçük dudakların yukarısında birleştiği kısma dek uzanır. Büyük dudaklar arasındaki yumuşak dokunun içinde yerleşik ve deri tabakasıyle örtülmüş  klitoris, kadın vücudunun en hassas bir noktasını teşkil eder. Bu hassasiyet bilhassa küçük dudaklarla birleşen yerde daha çoktur. Dokunulduğunda bu noktaya yapılacak en ufak bir temas  kadını tahrik etmeye ve onun cinsel arzularını harekete geçirmek için yeterlidir. Klitoris, zevk sinir merkezi, kadının cinsel  uyarı sinirleriyle ve kılcal kan damarlarıyla kaplıdır.

Cinsel arzu, cinsel sohbet  veya direkt temasla, bu damarlara kan hücumu eder genişler, kabarır, sertlerşir ve büyür. Bunu erkeklerin ereksiyon olup penislerinin sertleşmesiyle hemen hemen aynı şeylerdir. Ve bununla beraber zevk suyu kadında zevk suyu oluşmaya ve vajinanın içi sulanamaya başlar. Cinsel istek arzusu ve uyarılma esnasında kabaracak ve kadın tatmin olduktan sonra eski haline dönüp sönecektir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  29.09.2015 tarihinden beri 4231 defa okundu.
Taglar:    amın içi    zevk suyu    klitoris    vajina biçimi    zevk suyu nasıl olur    bülük    bızır    g noktası    zevk suyu gelen    vulva