Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Erken Boşalma veya Bel Gevşekliği Nedir ?

Erken Boşalma ve Tedavisi Erken Boşalma ve Bel Gevşekliği Nedir ? Hakkında Bilgi

Erken boşalma  sık rastladığımız fakat en kolay tedavi edilebilecek erkeklerin cinsel sorunlar arasında yer alır. Birkaç basit teknikle  uygulayarak erken boşalma eyleminden, seksin sizin için haz ve zevk almasınızı sağlayabilir.

Sevdiğiniz insanla birliktesiniz. Mutlu ve heyecanlısınız. Fakat herşey planladığınız gibi yürümüyor, tam zevkin doruğundayken, birden beklenmeyen bir olayla başetmek durumunda  kalıyorsunuz. Çünkü eşiniz hiç beklemediğiniz bir anda erken boşalmayı engelleyemiyor ve sevişmeniz tam başlamışken bitiyor.

Erken boşalma, cinsel terapi görmek için psikologlara başvuran çiftlerin yaşadığı en yaygın problem. Bu konuda yapılan araştırmalar her iki erkekten birinin hayatının belli bir döneminde erken boşalma sorunu karşılaştığını gösteriyor. Aslında erken boşalma kişiden kişiye değişen bir kavram. Bazıları 30 saniyede boşalırken, bazıları bunu daha uzun sürdürebiliyorlar. Uzmanlar ortalama sevişme süresinin evli erkekler için 3 dakika civarında olduğunu söylüyor. Gerçekte partneriniz sevişmeyi başlar başlamaz sonlandırmıyorsa erken boşalma sorunu yok demektir.
Erken boşalma tıp literatürlerinde, sevişme esnasında varılan doruk noktasını, eşini tatmin etmeyi bekleyecek kadar uzatamama olarak tanımlıyor. Bazı erkekler, kadının orgazmı yaşayabilmesi için vajinal ilişkinin yanısıra elle uyarımın da gerekli olduğu gerçeğini görmezlikten geliyor. Bu da cinsel iletişimsizliği başlatan süreçte yapılan en ciddi hatalar arasında yeralıyor. Sonuç olarak erkek kendini kontrol edemediği için büyük bir suçluluk duygusuna kapılıyor.
     
 Erken boşalma fiziksel bir bozukluk değil
Batılı bazı bilim adamları erken boşalmanın, sanılanın aksine anormal bir durum ya da olmadığını, bu karakterin bize atalarımızdan geçtiğini söylüyorlar. Atalarımızdan kalan inanışa göre, insanoğlu zamanla cinsel hazzı arttırmanın yollarını öğrendi ve erotik düşüncelerle sevişmeyi uzatabildi. Ama yine de bu kalıtsal karakterden kurtulmak mümkün değil.
Bu teorinin doğru olup olmadığı bilinmiyor. Ancak gerçek olan bir şey var ki, o da erken boşalmanın merkezi sinir sistemiyle yakından ilgili olduğu. Sinir sistemimiz 2 kısımdan oluşur. İstemimiz dahilinde çalışan kısmı cinsel ilişki sırasında sertleşmeyi, istem dışı çalışanı ise boşalmayı yönetir. Sağlıklı bir erkekte her iki kısım uyumlu bir şekilde çalışır ve günlük davranışları yönetirler. Erken boşalan bir erkekte büyük bir olasılıkla istemdışı sinirler daha baskın, uzun süre ereksiyon halinde kalanlarda ise istem dahilindeki sinirler daha baskın çalışır. Ayrıca erkeğin kişilik özellikleri de cinsel hayatında önemli rol oynar. Örneğin romantik tipli ve cinsel içgüdüleri zayıf olanlarla, mantığıyla hareket eden erkekler, erken boşalma riskiyle daha fazla karşı karşıyadırlar.
     
Mastürbasyon erken boşalma nedeni
Uzun süre ereksiyon halinde kalamamanın temel sebeplerinden biri de mastürbasyonu fazlaca deniyor olmak. Eğer bir erkek 13 yaşında kendi kendini tatmin etmeye başlıyor ve bunu sıkça yapıyorsa, 20'li yaşlara geldiğinde karşı cinsle girdiği cinsel ilişkilerde problemler yaşama olasılığı oldukça yüksektir. Çünkü erkek küçük yaşlardan beri kendini bu şekilde boşalmaya şartlamıştır ve cinsel ilişkiye başladıktan sonra tek amacı bunu bir an önce sonlandırmaktır.
     Diğer bir neden de kadının cinsel isteksizliğidir. Eşinin isteksiz davranışlarını 'karım seksi sevmiyor ve beni istemiyor' diye yorumlayan bir erkek, mümkün olabildiğince çabuk sona ulaşmaya çalışabilir. Bu aynı zamanda eşler arasındaki iletişim eksikliğinin de bir işaretidir.
     
Tedavi yöntemleri

Erken boşalma, tedavisi en kolay cinsel problemlerden biri. Eşlerin beraberce katılacağı bir psikolojik terapide, tedavinin başarı ile sonuçlanma şansı yüzde 90 oranında artabiliyor. Bugün içi bilinen tedavi yöntemleri ise şunlar:
     
 Hapla tedavi yöntemi
Bu konuda uzman olmuş birçok firma tarafından üretilen ürünler düzenli kullanım sonrasında erken boşalma sorununa büyük ölçüde çözüm getiriyor. Bunlardan en iyi ve en etkilisi olan hapın yanında geciktirici bir spreyle kombine edildiğinde en iyi sonucu veriyor.


 Lokal Uyuşturucular
 Penis ucunun hassasiyeti lokal uyuşturucularla azaltılabilir. Ancak bunları çok sık kullanmak da sakıncalıdır. Bu yüzden geciktiricileri nadiren kullanın ve kullandığınız zaman prezervatif takmayı ihmal etmeyin.

    
     Lokal Baskı Uygulamak
Erkek doruğa yaklaştığını hissettiği anda kendini geri çeker ve penisin ucunu parmaklarıyla 3 - 5 saniye sıkarsa boşalma geciktirilebilir. Bu yöntem ereksiyonu % 10 ile 30 oranında azaltır ve belli bir süre uygulandığında erkeğin kendini kontrol yeteneğini arttırır.
     
 Çin Tekniği
Eski çağda Çinliler boşalmayı geciktirmek için "Oynak Yol" adını verdikleri yöntemi uygularlardı: Erkek boşalacağını anladığı zaman sol elin baş ve orta parmaklarıyla, testis ve anüs arasında kalan bölgeyi derince bastırır. Bu arada nefesini ona kadar sayarak tutar ve verir. Bir iki kez tekrarlandığında erteleme gerçekleşir.
     
 Beyninizi Kullanın
Zamansız bir boşalmayı engellemek istiyorsanız, o an başka şeyler düşünmeye çalışın. Örneğin 50'ye kadar sayın, o gün ne yediğinizi düşünün ya da günlerden hangisi olduğunu hatırlamaya çalışın.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  29.10.2013 tarihinden beri 11081 defa okundu.
Taglar:    erken boşalma    bel gevşekliği    erken gelme    masturbasyon    erken boşalma sebe    erken boşalma neden    çabuk gelme