Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Erkeklerin Uyandığında Penisin Erekte Olması Sabah Ereksiyonu

Sabah Ereksiyonu,Ereksiyon,Çok Ereksiyon Olma,Sabah Uyanınca Kakık Penis ile İlgili Bilgilererkeklerin Sabah Erekte Olarak Uyanmalarının Sebebi Nedir? Sabah Ere

Canlılar için uyku önemlidir. Uyumak vucudun dinlenmesinde çok etkilidir. Erkeklerde ise sabah uyandıklarında yada uyuyup uyandığında penislerini kalkmış bir şekilde uyanabilirler.

Erkeklerin sabah erekte olarak uyanmalarının sebebi nedir? Sabah ereksiyonları veya daha bilimsel adıyla gecelik penis şişkinliği latince adıyla Nokturnal Penile Tumescence kısaca NPT uyku sırasında veya uyanmaya yakın olan zamanlarda aniden ortaya çıkan penisin dik konumdaki  ereksiyonlar zinciridir. Erektil disfonksiyon bozukluğu(ereksiyon) olan erkekler haricindeki tüm erkekler bunu yaşarlar.40 yaş üstü erkeklerin %33ünde yaklaşık % 60ı  sertleşme bozukluklarından kaynaklananan yada bilinen adıyla erken boşalma görülebilmektedir.Buna çeşitli nedenler sebeb olurlar.Sorunu olmayan erkekler gece boyunca 3-5 defa ereksiyon olmaları normaldir.Özellikle yüz üstü uyuyan erkeklerde daha sık görülür.


Bazı hücrelerin penisin kasılma miktarının azaltılmasıyla ilişkili olduğu araştırmacılar tarafından düşünülmektedir.Uyku  sırasında bun faaliyetin azaldığında, testosterona dayalı penis uyarımları normalden fazla etki ederek penisin kabarmasına ve toplar damarlar kan ile dolarak penis dik konuma hızlıca ulaşır.Tüm sağlıklı erkeklerde sabah saatlerinde sertleşme olması gayet normaldir. Çünkü bu saatlerde erkeklik hormonu kanda en yüksek seviyelerde bulunur.Tabi uykuda vucut tam dinlenmiş ve uyku düzenisağlanmışolur.Tam tersi durumda yada sabah ereksiyonu yaşamamak herhangi bir sıkıntı oluşturur mu? Sabah sertleşmeleri azalmışsa bu hormonal seviyelerdeki düşüşe ereksiyon olamama oluşur.

Bekar erkeklerde sabah ereksiyonu olur hatta sünnet sonrasında küçük erkek çocuklarında dahi görülür.Masturbasyon yapmak doğru değildir.Masturmasyon ilerleyen yaşlar için erken boşalma problemini ortaya çıkarır.En iyi doğal haline bırakmak en güzelidir.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.