Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Erkeklerde Glans Nedir ? Glans Hassasiyeti Nedir ? Peniste Uyuşma

Peniste Uyuşma Hissi Oluşması Glans Hassiyeti Nedir Hakkında Bilgi

Erkeğin penis başı, erkek cinsel organının cinsel hazaldığı en duyarlı bölgesi. Kadınların klitorisin erkekteki karşılığıdır. Glans penisin uyarılmasıyla cinsel birleşmeden alınan haz değişir. Glans penis ne kadar uyarılırsa erkek için o kadar iyi bir cinsel birleşme olur. Penisin en hassas bölgesidir.

Glans hassasiyeti dokunma ya da uyarma hissiyle g hissedecekleri hisleri hissetmediğinde, penis uyuşmuştur. Uyuşma belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Bazıları için, uykuya dalmış bir kol veya bacağın uyuşma hislerine bazı kişilerde ise penise dolaşım kesilmiş gibi hissedebilirler. Uyuşukluk hissi çok az uyarıcılık hissi verirken, kimi kişilerde de yoğun bir uyarımdan bile hiçbir şey hissetmezler.

Uyuşmuş penise neler sebep olur

Bisiklete binme, peniste uyuşukluğa neden olabilecek penis ve kasık bölgesine basınç uygulaması sebeb olabilir. Sürtünmeyle testisleri ve peniste zarar olabilir. Bununla beraber basınç uygulayabilir ve sinirleri veya kan damarlarını geçici olarak peniste uyuşmaya neden olabilir.

Uzun süre oturmak, yaralanmaya penise veya perine üzerine baskı uygulayabilir.

Genel tahriş. Sabunlar ve diğer hijyen ürünleri, penisin üzerinde ve çevresindeki hassas cildi tahriş edebilir.

Dar giysilerden sürtünmeise Sıkı veya sert iç çamaşırı penisi tahriş edebilir, kaşınmaya veya karıncalanma neden olabilir. Bu tür giysiler, özellikle penisin ucunda kızarıklığa da sebeb olacaktır.

Seks ya da mastürbasyon sonucunda da cinsel aktivite sırasında, ereksiyon penisi esnek değildir. penisin kırılma  morarma riski de ağrıya, tahrişe, uyuşmaya ve kızarmalara neden olabilir. Mastürbasyon ve başka cinsel aktivite türlerinden çok fazla aşırı sürtünme de uyuşukluğa neden olabilir. 

 

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  03.05.2019 tarihinden beri 544 defa okundu.
Taglar:    glans ne    glans nedir    glans hassiyeti    peniste uyuşma    penis başı