Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Dikkat! Erken Boşalıyorsanız Kadında Erkeğe Karşı Güven Kaybı Sebeb Oluyor

Çiftlerde Güvensizlik Nedeni Problemi Erken Boşalma Erken Boşalma Problemi Kadında Erkeğe Karşı Güven Kaybına Sebeb Oluyorhakkında Bilgi

Bir söz vardır. Yatakta kadının pek de bir şey yapmasına gerek yoktur. Ama biz erkeklerin durumu öyle mi ? Seksten önce penisin durumu ilk önce ereksiyon olmalı ve  sonra da bu ereksiyonu devamı sağlanmalı , sonrasında seks sırasında performansımızın iyi olması , ayrıca partnerimizi de  memnun etmemiz gibi bir çok aşamadan  geçmemiz gerekiyor. Burada çıkabilecek En önemli problemise biri bu esnada erken boşalma gibi baş ağrıtıcı durumun olmaması gerekir.

Nedir bu bahsettiğimiz erken boşalma nerelerden ileri geliyor biraz açıklamak gerekirse.Tıpta prematüre ejakülasyon yani erken boşalmailk cinsel deneyimden itibaren var olabileceği gibi yada sonradan oldukça sıkıntı veren bir penisin cinsel işlev bozukluğudur. Görülme sıklığını sorununu bir döneminde yaşayan erkeklerin oranı yüzde 4-30 arasında değişim göstermektedir. Günümüzde Erken Boşalma konusunun uzmanları, üç temel bileşeni olduğunu söylemektedirler.

Boşalmanın kısa sürede olması, boşalmanın kontrol edilememesi ve kişinin boşalma anıyla ilgili bir stres içinde olması. Bütün yaş gruplarında aynı sıklıkla görülebilir. Çoğunluk erkeklerin vajinal penatrasyon boşalma süresi 1 dakika ile 10 dakika arasında değişir. Dünya erkeklerinde ortalama boşalma süreleri 5.4 dakika. Bunun altında olan süre erken boşalma grubuna girer. Cinsel ilaç kullanalarda bu süreyi 3 katına çıkartılabilir. Dünyada erkeklerin ortalama boşalma süresi ingilterde 7,6 iken abd 7 dk,ispanyada 5,8 iken ülkemizde maalesef 3,7 ile dünya rtalamsının altındadır.

Durum böyle olunca erkeğin hem kendine olan özgüveni zarar görür. Diğer bir durum ise kadın erkekten beklentisini sağlayamadığından seksten uzaklaşması yani sorunları yaşanabilir.


 

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.