Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Devasa Penis Festivali Nerede Yapılıyor ? Bu Penis Tam 61 Kilo

Penis Festivali Nedir? Nerede Yapılır? Ne Amaçla Yapılır?

Yıllar içerisinde geleneksel hale gelmiş belkide en ilginç bir festivale ev sahipliği olarak görülebilir. Turistler tarafında büyük bir ilgide görmektedir.

Japonyada Kawasaki şehrinde çok eski zamanlardan beri kutlanan ve ayrıca her yıl düzenlenen, doğurganlık ve bereket temalı bir festivaldir. Her sene kutlananan doğurkanlık ve bereket temasını taşır. 4-5 metre uzunluğunda tahta bir penis omuzlarda taşınarak geçit töreninin startı verilmiş olur. Parlak  fostoflu pembe veya sarı renklidir. İnsanlar bu penise adaklar adayıp çiçekler takarlar. Resmi adı  kanamara matsuri kelime anlamı çelik penis festivali olarak ta bilinir. Doğanın uyanışı olan baharda yapılan ve kökleri 1603-1807 yıllarına kadar uzanır.

Bu festival genellikle nisan ayının ilk pazar günü düzenlenir. Festivalin ana teması olan penis figürünü resimler, şekerlemeler, oyma ile şekillendirilmiş dekorasyonlarda geçit töreninin olmazsa olmazıdır.

Çelik penis festivalinde eğlence olduğu kadar dünyada hızla yayılan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak amacıyla konuya duyarlılığı arttırmak ve bu konu hakkında bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca, iş hayatında başarı ve kılanın refahı doğumda, evlilikte ve evli çiftler arasındaki uyumda kolaylık için  koruma bilgileride yapılır.

Peki bu festivalin ortaya çıkış sebebi nedir? Neden Yapılır.

Yerel halk arasında ünlü olan ve Kanamara Matsuri yani çelik penisin kökenini açıklayan bir efsaneye göre keskin dişli biri günün birinde genç güzel ve çekici bir prensese aşık olur. Ancak, genç prenses  ilgilenmez ve başka bir adamla evlenmeye karar verir. Bu durumu çok kıskanır düğünden bir gece önce genç prensesin vajinasının içine girer. Bu şekilde  düğün gecelerinde genç kadının  kocasının da penislerini ısırarak koparır ve onu hadım eder. Olay sonrasında tüm halk üzgündür ve sonunda bir demirci çelikten bir penis yapar. Bu çelik penis ile  kandırırlar ve dişleri kırılır  genç kadının vajinasından ayrılır. Bu efsane, sonunda çelik penis figürünün ortaya çıkmasına ve Kanamara Matsuriyi günümüze kadar gelmiştir.
Günümüzde, Kanamara Matsuri yani penis festivali turistlerin ilgisini çeken bir festival haline gelmiştir ve festival ile HIV araştırmaları için para toplanılmaktadır.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  26.09.2015 tarihinden beri 4819 defa okundu.
Taglar:    penis festival    penis festivali    yarrak festivali    sik festivali    çelik penis festivali    şinto penis festivali    kanamara matsuri