Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Daha Bir Dakika Dahi Dolmadan Mı Boşalıyorsunuz ? Aşırı Erken Boşalma

Daha Bir Dakika Dahi Dolmadan Mı Boşalıyorsunuz ? Aşırı Erken Boşalma Hakında Bilgi

Erkek sertleşme probleminde, penis sertliği kaybetmemek ve cinsel ilişki boyunca sürdürmek adına erken boşalmayı alışkanlığa dönüştürebiliyor. Bunun olması erken boşalma ve sonrasında sertleşme de kayıplar oluyor. Birçok erkek böylece ikinci bir deneme sertleşmesi yaşaması gerektiğini zorunlu hissedebilir. Ancak eğer ikinci sertleşme de başarısız sonuçlanırsa heyecan, korku, gerilim ve kaygı gibi olumsuz duygular kişiyi ele geçirebilir.

Sertleşme fiziksel bir durum olmasının yanında psikolojik olarak erkek giderek daha zor penisi sertleşebilir. Dikkatin dağılması ve akabinde kontrolsüzlüğün çiftin cinsel hayatını derinlemesine etkiler ve erkeklerin cinsel ilişkiye kaçınmana dahi yol açan kaygı ve endişe kaynağdır.

Bilinen kriterlere göre  boşalmanın vajinaya giriş öncesi veya girişten sonra yaklaşık olarak 1 dakikada içinde gerçekleşmeşiyor olması  ve her iki tarafın da tatmin olmasını engeller ve en kısa sürede boşalmanın meydana gelir. Erken boşalmayı cinsel ilişki denemelerinin %50'sinden fazlasında meydana geliyorsa hastalık olarak kabul ediliyor. Erkekte dönemsel olarak görülebilir. Çok sıklıkla erken boşalmayı vajinaya giriş sırasında  ya da hemen vajinaya girer girmez erkek erken boşalır. Eğer penise herhangi bir uyarı olmadan yalnızca cinsel düşünceler bile dahi boşalmayı etkiliyebiliyor.Araştırmalarda ortalama boşalma süresi 5,4 dakika, fakat bu sürenin 50 saniyeden 44 dakikaya kadar düşebilir. Çok ciddiye alınması gereken bir durumdur.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  08.12.2013 tarihinden beri 6513 defa okundu.
Taglar:    penis sertliği    aşırı erken boşalma    hızlı boşalma    vajinaya girişte boşalma    girmeden boşalma