Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Belfie Resim Pozu Butt Selfie Nedir ? (Belfi)

Belfie Resim Pozu But Selfie Nedir ? (Belfi)belfie Resim Pozu Nedir ? (Belfi) Hakkında Bilgi

Buttselfie yani kısaltılmış anlamıyla belfi. Sosyal medyada çılgınlıklar bitmiyor. Hergün yenilerine bir yenisi daha ekleniyor. Yani kişinin kalçasını çekip sosyal medyaya yüklemesidir. Belfie fotoğraf kelimenin kökeninden anlaşılacağı üzere , bel çevresi, karın bölgesini odağa alan fotoğraflara verilen genel bir isimdir. Genel olarak spor esnasından çekilen fotoğraflar olarak tabir edilir. Sporla uğraşan insanlar ve güzelliğine inanan kişilerin katılıp kendi fotoğraflarını internette paylaşmasıdır.

Belly kelimesi karın, göbek, mide, abdominal bölgeyi kapsamaktadır.

Belfie, akımı sosyal medya üzerinde ünlülerden olan bir çok kişi tarafından paylaşılan bu tür fotoğraflarına belfie ismini vermesi ile birlikte akımın başlamasına neden olmuşlardır.Belfie isminin ortaya çıkmasında bazı ünlü isimlerin resimlerin altına belfie yazmaları etkili olmuştur.Selfie ile birlikte sosyal medya üzerinde bir akım başlamıştı. Oscar ödüllerinde ünlülerin çektirdiği fotoğraflar ile birlikte gündeme gelip kısa zamanda yaygınlaştı. Zaman içersinde ilgi artarak milyonlarca kişinin bu akıma katılarak kendi fotoğrafını çektirmeye başladı.Selfie pozların insanların her karesini kendi yöntemleri ile çekmesi sonrası oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşan Selfie, bağımlılık oranına ulaştı. Sıklıkla sosyal medya ve farklı sitelerde Belfie fotoğraf paylaşımlarını hızla artmaktadır.Selfie fotoğrafta insanlar kendi eliyle kendi fotoğrafını çekmesine diyorduk. Belfie fotoğrafta ise yine aynı insanın kendi kendini çekmesi yada birinin sizi arkadan çekmesine diyoruz ama Selfie’den bir farkı var. Selfie fotoğrafta ön yüzümüzü çekerek Selfie yapıyorduk. Yeni akımlardan birisi olup yine fotoğraflarla ilgili olmaktadır. Çok daha farklı bir durum olarak insanların vücutlarının bel kısmı, karın kısmı, arka kısmına dair çektirdiği fotoğrafların ismi olmaktadır.

Selfie, bir dijital fotoğraf makinesi ya da kameralı cep telefonu ile çekilen oto-portre fotoğrafı türüdür. Bu fotoğraflar genellikle gündelik anlardan ve bir kamera ile yukarıdan kol boyu mesafesinden ya da ayna karşısından çekinmek suretiyle düzenlenir. Selfie olarak çekilmiş fotoğraflar sosyal medya ve günlük hayatımızda önemli yer tutmaktadır.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  25.03.2015 tarihinden beri 12301 defa okundu.
Taglar:    belfie    belfi    selfi    selfie    şelfi    belfie resimleri    butt belfie    kalça selfie