Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Bayanlarda Sürekli Seks Arzusu ve Sürekli Orgazm Olma Nedir? Günde 120 Defa Orgazm Olan Kadın Neler Yaşıyor?

Kadınlarda Sürekli Seks İsteği ve Sürekli Orgazm Olma Nedir? Hakkında Bilgi

Daha yeni duyulmaya başlayan ve kısa adı PSAS sendromu olan devamlı cinsel yönden tahrik olma olan vajinada sürekli kontrol dışında uyarılması sonucunda kadınlarda psikolojik sıkıntılara yol açan bir durumdur.

İlk defa PSAS terimi 2001 yılında Persistent Sexsual Arausement Syndrome yani sürekli istem dışı cinsel uyarılma sendromu olarak tıp literatürüne kullanılmaya başlamıştır. Diğer bir adı da ise sürekli genital bölgenin kanla dolma bozukluğudur. PSAS adıyla kısaltılan durumun tam olarak tanı ve tedavisi araştırılma aşamasındadır. Misal gün içerisinde hiç bir uyaran yada cinsel  aktivite olmadığında dahi boşalma evresi süreci yaşadığından ve ORGAZM  ile karıştırılmamalı  psas sendromu, yaşam kalitesini yavaşlatan ve ilerleyen zamanlarda daha ciddi sorunlara neden olabecek bir durumdur.

PSAS NEDİR ? NASIL ANLAŞILIR?
Vajina bölgesinde baskı, basınç hissi, zonklama, burada adeta nabız gibi atmalar, kan dolaşımının artışı, istem dışı vajinal kasılmalar, genital bölgenin ıslanması ve sulanması,vagina sıcaklık artışı, sürekli gerginlik hali,  bazen de orgazmik kasılmalar gibi en sık görülen belirtilerdir.Bunlar klitoris , iç ve dış vajina dudakları, perine ve anüs bölgesinde ortaya çıkabilir. Ayrıca meme uçlarında hassasiyet olabilir.

Bilinen bir vakada yaşanan evli olmamasına rağmen günde defalarca orgazm olan bir bayan bu durumdan zevk almıyor tam tersine acı çektiğini ifade etmiştir. Cep telefonu sesi , parfüm kokusu, kapı zili gibi cinsellikle arasında hiçbir uyaran olmadığı halde nasıl ki kalp atışını duyarız o kişilerdede vajina bölgesi sürekli olarak aktif halde olabilir. Kimileri için bu kendi kendine orgazm olma sayısı 200 bile olduğundan bahsetmişlerder.

 
 

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.