Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

Anal Seks Ters İlişki Nedir? Anal Sekste Hangi Cinsel Hastalıklara Sebeb Olur ?

Anal Seks Nedir? Anal Sex Zararlı Mıdır? Anal Sekste Hangi Cinsel Hastalıklara Sebeb Olur? Anal Sex Zevk Verir Mi,

Anal seks konusu çok karmaşık bir konu olmakla beraber genellikle tersih edilmeyen fakat değişik heyecanlar peşinde olunca yapılmak denenmek isteyen bir cinsel birleşme türüdür.

Anal seks  yani ters ilişki Anal seks, anal ilişki, ters ilişki ya da livata, ereksiyon haldeki penisin anüsten yani analdan içeri girmesiyle gerçekleşen cinsel birleşme türün adıdır.

Peki bu anal sekste yani anüste kaygan bir ortam yoktur. Oldukça dar bir bölgedir. Vajina gibi kaygan bir ortam değildir. Anal sekste bazı riskler vardır. Ansün vajina dışında olmasından dolayı herhangi bir sağlıkla ilgili sorun yada anüste yırtılma riski gibi sorun olabilir mi. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki anal seksin çok önemli sağlık riskleri mevcut olup öncelikle anal bölgenin iyi temizlenmemiş başta penisin kafa kısmına çeşitli enfeksiyonların bulaşmasını kolaylaştırır. Ayrıca oral sex sonrasında yani agızda bulunan mikroorganizmalar penise geçtikten sonra popoya penisin girmesi ciddi riskleri beraberinde getirebilir.

Ayrıca seks yaparken yani penisin vajinayla birleşmesinin akabinde anüse geçiş yapmak vajianaya ait vajinayda yaşayan mikroorganizmaların anüse taşınmasına ve bu çok hassas olan anüse zarar verebilir. Prezervatif kullanmak dahi bu riskleri ortadan kaldırmaz.

Analdan seks yapmak ne gibi zararlı cinsel yolla bulaşan hastalıklara yol açar. Başta bu anal seks faaliyeti, belsoğukluğu ve herpesten, hepatit B ve HIV ye kadar birçok hastalığın bulaşması riskini arttırır. Anal seks, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve zorlanmalar sonucu oluşabilecek yaralanmalardan korunmak için prezervatif ve kayganlaştırıcı kullanmak çok doğru olacaktır.


Anal birleşmenin neredeyse diğer bütün cinsel faaliyetlerden daha fazla risk taşıdığı konusunda kanıtlar çok ciddi risklerin  bulunduğunu daha önce söylemiştik. İlla anal ilişkide ısrarla bulunmak isteyenler için riskleri en aza indirmek için anal birleşmeden sonra direk vajinal ilişkide ve ya oral birleşmeye geçmemek gerekir, önce kondomu değiştirmek veya su ve sabun ile yıkanmak bakterilerin bulaşmasını engellenebilir. 

Analdan yakınlaşmaları bazı insanlar aykırı ,itici, günah iken bazıları için heyecan verici, uyarıcı ve cinsel yakınlığın normal bir parçası olarak tercihinde bulunabilirler. Anal ilişkide eşcinsel erkeklerin tercih ettikleri gibi heteroseksüel çiftlerin  zaman zaman bu tür ilişkide bulunurlar.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  10.11.2015 tarihinden beri 11625 defa okundu.
Taglar:    anal seks    anal sex    ters ilişki götten sikiş    götten sokma    anal seks zaralı mı    anal sex nasıl    anüs sex    anal sex zevk    anal sex günah mı    porno anal    anal azdırıcı