Jehoy.Com Sitemize Hoş Geldiniz.

0

Anal Seks Nedir? Anal Sex Zararlı Mıdır? Ters İlişki Nedir? Anal Sekste Hangi Cinsel Hastalıklara Sebeb Olur ?

Anal Seks Nedir? Anal Sex Zararlı Mıdır? Anal Sekste Hangi Cinsel Hastalıklara Sebeb Olur? Anal Sex Zevk Verir Mi,

Anal seks (ters ilişki)Anal seks, anal ilişki, ters ilişki ya da livata, ereksiyon haldeki penisin anüsten yani analdan içeri sokulmasıyla gerçekleştirilen cinsel birleşme türüne verilen addır.

Peki bu anal seks vajinaya yani kaygan bir ortam dışında olmasından dolayı herhangi bir sağlıkla ilgili sorun yada anüste yırtılma gibi sorun olabilir mi. Yapılan araştırmalara göre anal seksin çok önemli sağlık riskleri vardır. Öncelikle anal bölgenin iyi temizlenmemesi başta penisin baş kısmına çeşitli enfeksiyonların bulaşması çok kolaydır. Ayrıca oral sex yaparken yani penisin vajinayla birleşmesinin akabinde anüse geçiş yapmak vajianaya ait vajinayda yaşayan mikroorganizmaların naüse taşınmasına ve bu çok hassas olan anüse zarar verebilir. Prezervatif kullanmak dahi bu riskleri ortadan kaldırmaz.

Analdan seks yapmak ne gibi zararlı cinsel yolla bulaşan hastalıklara yol açar. Başta bu anal seks faaliyeti, belsoğukluğu ve herpesten, hepatit B ve HIV ye kadar birçok hastalığın bulaşması riskini arttırır. Anal seks, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve zorlanmalar sonucu oluşabilecek yaralanmalardan korunmak için prezervatif ve kayganlaştırıcı kullanmak çok doğru olacaktır.


Anal birleşmenin neredeyse diğer bütün cinsel faaliyetlerden daha fazla risk taşıdığı konusunda kanıtlar çok ciddi risklerin  bulunduğunu daha önce söylemiştik. İlla anal ilişkide ısrarla bulunmak isteyenler için riskleri en aza indirmek için anal birleşmeden sonra direk vajinal ilişkide ve ya oral birleşmeye geçmemek gerekir, önce kondomu değiştirmek veya su ve sabun ile yıkanmak bakterilerin bulaşmasını engellenebilir. 

Analdan yakınlaşmaları bazı insanlar aykırı ,itici, günah iken bazıları için heyecan verici, uyarıcı ve cinsel yakınlığın normal bir parçası olarak tercihinde bulunabilirler. Anal ilişkide eşcinsel erkeklerin tercih ettikleri gibi heteroseksüel çiftlerin  zaman zaman bu tür ilişkide bulunurlar.

Makale ile ilgili Soru-Cevaplar (0)

Bu ürünle ilgili henüz soru-cevap yok. İlk soran siz olun ?

Yönetici Jehoy.Com


Bize Sorun !
Ücretsiz olarak bilmek istediğinizi bize sorun yanıtlayalım.
Bilgi:  10.11.2015 tarihinden beri 11008 defa okundu.
Taglar:    anal seks    anal sex    ters ilişki götten sikiş    götten sokma    anal seks zaralı mı    anal sex nasıl yapılır    anüs sex    anal sex zevk verir mi anal sex günah mı    porno anal    anal azdırıcı